W najnowszym wydaniu:

01
Warszawska Gazeta

FRANCISZEK SZOKUJE!

Jaki Kościół chce budować – Boży czy gejowski?

Prawo kanoniczne nie dopuszcza przyjmowania pederastów do seminariów czy udzielania gejowskich ślubów, co akurat te środowiska uważają za dyskryminację i co chcą zmienić. Franciszek właśnie im przytaknął.

Umizgów Franciszka do gejów ciąg dalszy. Papież Franciszek udzielił wywiadu Associated Press i znowu zszokował katolików swoją wypowiedzią.

Oświadczył, że: „bycie osobą homoseksualną nie jest przestępstwem”. To akurat jest prawdą, z tym zastrzeżeniem, że jest przestępstwem w 60 krajach świata, gdzie religią dominującą jest islam. Pomimo tego papież oświadczył, że „Kościół katolicki powinien położyć kres tej niesprawiedliwości”.

„Musi to zrobić” – oznajmił. W jaki sposób Kościół katolicki ma doprowadzić do zmiany prawa w muzułmańskich państwach, gdzie często sam jest prześladowany, lub w muzułmańskiej kulturze, która nie akceptuje chrześcijaństwa, już nie powiedział. Nad tym, czy takie oświadczenia nie spowodują ataków na katolików czy szerzej – chrześcijan w krajach muzułmańskich, najwyraźniej nawet się nie zastanowił.