W najnowszym wydaniu:

01

Rudy, Rudy się żeni…

Donald Tusk zapytany przez internautę, czy w szkołach powinny wisieć krzyże, odpowiedział stanowczo:
– Nie. Bardzo chciałbym, żeby miejscem, gdzie wszyscy, którzy wierzą, mogli się spotkać, był kościół. Miejsca publiczne, takie jak Sejm czy szkoła powinny być wolne od symboliki religijnej.
Dzisiaj, kiedy lewacko-liberalna międzynarodówka zintensyfikowała walkę z Kościołem, Tusk wie, że taka antykatolicka postawa może mu się politycznie opłacać. 16 lat temu, kandydując na urząd prezydenta, ten oszust zachował się zupełnie inaczej. W 2005 roku kampania wyborcza odbywała się w czasie, kiedy cała Polska żyła jeszcze żałobą po śmierci Jana Pawła II, postanowił więc przypodobać się katolickiej większości społeczeństwa. 27 lat od zawarcia związku małżeńskiego w urzędzie stanu cywilnego z Małgorzatą z domu Sochacką, postanowił wziąć ślub kościelny, zwiększając swoje szanse wyborcze. Jeden z założycieli PO Jacek Merkel po latach w wywiadzie prasowym mówił:
– Zrobił to dlatego, że wiedział, że jeśli chce być premierem tego narodu, to jest oczekiwane, że będzie normalnym katolikiem.
Nie mnie osądzać, czy ślub kościelny zawarty z cynicznych pobudek politycznych jest według Kościoła ważny. Istnieje jednak wielka szansa dla Tuska na oczyszczenie się z zarzutów i udowodnienie, że ślub kościelny z 2005 roku był planowany przynajmniej trzy lata wcześniej i zupełnie bezinteresownie podpowiem mu, jak tego dokonać. Jak wiadomo, wielkim fanem totalnej opozycji i samego jej führera Tuska jest Krzysztof Skiba z zespołu „Big Cyc”. Grupa w 2002 roku wypuściła na rynek przebój zatytułowany „Rudy się żeni”. Wystarczy, aby Skiba i Tusk zgodnie dzisiaj oświadczyli, że utwór dotyczył planowanego na 2005 rok ślubu kościelnego Donalda z Małgorzatą. Świadczyć o tym może choćby początek pierwszej zwrotki przeboju, który leciał tak:

– Dziś zadzwonił do mnie kumpel i melduje że Rudy się żeni / Chociaż ja nie znam kobiety, która chciałaby z nim być.
Dalej jest refren, który nie pozostawia już wątpliwości:

– Rudy Rudy się żeni / Rudy Rudy się żeni / Rudy Rudy się żeni