W wydaniu

Czy Maciej Stuhr podbije Hollywood?

Maciej Stuhr wyraźnie zwiększył swoją celebrycką aktywność, jak gdyby...

Wyjątkowy łajdak

Nie ma już żadnych wątpliwości, że Tusk ma Polaków...

Wendeta przeciwko Polsce

Patryk Jaki dla portalu wPolityce.pl o wniosku KE do...

Więźniowie nieszczepieni

Po wprowadzeniu stanu wojennego rząd przystąpił do brutalnej rozprawy...

Imperatorowa odchodzi, imperium zostaje

W Niemczech kończy się era kanclerz Angeli Merkel, a więc...

Dwadzieścia lat po 9/11

Mając na uwadze wspomnienia z 11 września i dowody z procesów terrorystów,...

Bycie autorytetem nakłada pewne obowiązki

ks. prof. Paweł Bortkiewicz, TChr, na antenie PCh24 TV:...

To oznacza likwidację państwa polskiego

Rafał Ziemkiewicz dla portalu RadioMaryja.pl: Mimo że mamy stosowne...

Wielka Brytania wyrywa się z kowidowego szaleństwa

Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jest...

Kasta nadzwyczajnych kretynów

Okazuje się, że satanista Adam Darski „Nergal” może spać...

Campus Deutschland kaputt

– Wrócę dzisiaj do finansowanego przez niemiecką Fundację Adenauera Campusu Polska Przyszłości, podczas którego brylowali przedstawiciele współczesnej samozwańczej „szlachty”, czujący się wyłącznymi właścicielami Polski. Z licznych wystąpień kierowanych do zgromadzonych młodych ludzi przebijała złość, nienawiść, pretensje i rosnąca frustracja tym, że jakiś miejscowy nadwiślański nieoświecony plebs ośmielił się poprzez demokratyczne wybory pozbawić ich władzy. Aby zobrazować klęskę tego niemieckiego przedsięwzięcia, przypomnę, że deklarowano, iż celem Campusu Polska miało być wsłuchiwanie się w potrzeby młodego pokolenia oraz udzielenie mu odpowiedzi na pytania, co zrobić, aby Polska była lepsza? Warto zatem przyjrzeć się propozycjom dla Polski przedstawionym przez to pyszałkowate jaśniepaństwo. Oczywiście, nie sposób przytoczyć wszystkich mówców i ich wystąpień, więc skupię się na kilku z nich oddających atmosferę i programową pustkę tego spędu, zakończonego wizerunkową katastrofą.
Wydawałoby się, że najwięcej miejsca trzeba poświęcić führerowi totalnej opozycji, Herr Donaldowi Tuskowi, ale jego wystąpienie pełne bon motów można podsumować tylko tym jednym wygłoszonym zdaniem:
– Wiem, jak pogonić tych wszystkich, którzy z polskiej polityki czynią takie piekło dla nas wszystkich nie do zniesienia.

Czyli jak? To proste:
J….ć PiS
Teraz przejdźmy do propozycji gospodarczych, bo tu w charakterze gościa honorowego wystąpił ekonomiczny guru salonu III RP, towarzysz z PZPR Leszek Balcerowicz. Jego przybycie młodzieżówka Nowoczesnej reklamowała jako Spotkanie z Bogiem. Oto przedstawiona przez Balcerowicza wizja gospodarczej przyszłości:
– Teraz głównie zajmujemy się tłamszeniem Polskiego Ładu, to znaczy żeby nie wszedł w życie. Zauważcie, że wszystko, co pisowskie, jest polskie. Na świecie jest tylko naród polski. Wedle Czarnka.
Jak widzimy, Campus Polska wypracował bardzo ciekawe i oryginalne pomysły na przyszłość dla polskiej gospodarki, które najlepiej streszcza hasło: