W najnowszym wydaniu:

01

Jak sprawnie przesyłać firmowe przesyłki?

Z wielu firm codziennie wysyłanych jest wiele dokumentów, prototypów, prezentów dla klientów, ofert i paczek. Tradycyjna wysyłka ich pocztą wiąże się sporą ilością dokumentacji papierowej, którą należy wypełnić, a także koniecznością codziennych wizyt na poczcie. Wysyłka kurierem dla wielu firm wydaje się być naturalnym wręcz rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

  1. Wysyłka kurierem to szansa na przyśpieszenie przekazu pocztowego.
  2. Kurierzy odbierają paczki 5 dni w tygodniu, w trybie ciągłym, co pozwala na szybkie nadanie zlecenia.
  3. Odbiór paczki od kuriera nie musi odbywać się osobiście, odbiorca może przekierować paczkę do wybranego automatu Paczkomat.

Uproszczone procedury

Tradycyjna wysyłka dokumentów oraz paczek pocztą wymaga od nadawcy wypełnienia co najmniej kilka razy tych samych danych. Wpisanie danych w książce nadawczej nie zwalnia bowiem z obowiązku opisania paczki, najczęściej do tych dwóch dokumentów dochodzi jeszcze jeden wewnętrzny system kontroli przesyłek. Jest to zadanie pracochłonne i męczące, często przydzielone osobom prowadzącym sekretariat, które i tak w trakcie dnia mają ogrom obowiązków, wizyta na poczcie obywa się więc po pracy.

Usługi kurierskie to szansa na odwrócenie tej niewygodnej sytuacji. Dokumenty oraz paczki od osoby nadającej odebrać może kurier. W przypadku pojedynczego zlecenia pojawia się od do 48 h, natomiast firm w ramach stałej współpracy możliwe jest ustalenie harmonogramu odbioru większej ilości. Ważnym udogodnieniem już na poziomie nadawania przesyłki jest manager paczek, który umożliwia prowadzenie rejestru pobrań, drukowanie etykiet na paczki – wszystko to ułatwia sam proces nadawania. Oczywiście paczki można nadać także w punkcie nadania paczek oraz w coraz częściej pojawiających się na ulicach polskich miast maszynach Paczkomat.

Jakie korzyści dla firmy przynosi wysyłka kurierem?

Wysyłka kurierem to udogodnienie, które może zdecydowanie uprościć proces przekazywania paczek. Kurierzy oferują ciągłe odbieranie przesyłek przez 5 dni w tygodniu. Najlepsi podejmują próbę dostarczenia przesyłki już następnego dnia. W ramach usług dodatkowych nadawca może zaznaczyć, że zależy mu na doręczeniu paczki przed godz. 10, 12 lub 17. Możliwe jest także wykupienie możliwości dostarczenia przesyłki poza standardowymi godzinami pracy kurierów, a więc między 17:00 – 20:00. 

Sprawny odbiór paczki od kuriera

Dla sprawnego dostarczenia przesyłki kluczowy jest również odbiór. Także tutaj paczka u kuriera dociera do odbiorcy szybciej niż podczas tradycyjnego nadania. Dodatkowo, część firm oferuje możliwość śledzenia przesyłki, przekierowania jej przez odbiorcę do wybranego punktu odbioru paczek lub samego automatu Paczkomat. W ten sposób odbiorca uzyskuje kontrolę nad tym, jak i kiedy odbierze przesyłkę, co znacząco wpływa na skuteczność jej dostarczenia. Wielu osób nie ma w domach w godzinach pracy kurierów i dostarczenie takiej paczki w związku z tym może stanowić do kuriera spory problem. Skorzystanie z przekierowania do automatu Paczkomat umożliwia klientowi sprawny odbiór paczki na przykład podczas powrotu z pracy.

Dodatkowe możliwości usług kurierskich

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zwrotu dokumentów. W przypadku firm ta usługa dodatkowa świadczona jest w obrębie kraju. Obejmuje ona zwrot potwierdzonych (pieczątką i/lub podpisem) dokumentów dołączony do przesyłki, kurier nie tylko dostarcza więc przesyłkę, lecz także odbiera podpisy od odbiorcy i zwraca dokumenty nadawcy w terminie do 5 dni od dnia doręczenia.