W najnowszym wydaniu:

01
Warszawska Gazeta

Katastrofa KRRiT

Problemem TVN jest to, że stacja została założona pod nadzorem rosyjskich służb za ukradzione Polakom pieniądze FOZZ. To, że instytucje polskiego państwa nie chcą tego widzieć, pokazuje na skalę rosyjskich wpływów w Polsce i na moc teczek, jakie są w posiadaniu Kremla.

Jeżeli szukać symboli niemocy polskiego państwa, to oprócz śniętych służb specjalnych (co opisałem kilka tygodni temu) symbolem jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która przedłużyła koncesję kanałom stacji TVN. Kiedy państwo zamiast naprawiać błędy poprzednich ekip, tylko je bezmyślnie powiela, możemy mówić o katastrofie państwowości.

Naprawdę trudno jest zrozumieć, jak działa polskie państwo. A działa koślawo i niedbale. Często wykonuje ruchy pozorne. W czasach rządów Platformy Obywatelskiej państwo było jak pamiętamy „teoretyczne”, a jego działania podsumowywał trafnie wieszcz Bartłomiej Sienkiewicz („ch…j, dupa i kamieni kupa”). Tzw. dobra zmiana miała to zmienić, ale – jak widać – nie zmieniła, skończyło się na hucznych zapowiedziach. I tak Polska roku 2022 jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym działa stacja założona pod nadzorem rosyjskich służb, do tego jeszcze za ukradzione Polakom pieniądze FOZZ. To absolutny ewenement i niechlubna wizytówka dla naszego kraju, szczególnie w czasie, kiedy agresywna Rosja zagraża naszemu bezpieczeństwu. Jak mogło dojść do tak patologicznej sytuacji? O ile jeszcze można w pewnym sensie usprawiedliwiać działania administracji państwowej w burzliwych latach 90., kiedy po kraju hulały agentury, a politycy szantażowali się wzajemnie rosyjskimi teczkami (patrz przykład Józefa Oleksego „Olina”), o tyle Polska roku 2022 powinna mieć już zupełnie inny, dojrzalszy, system funkcjonowania. Ale tak nie jest. Bo jak wytłumaczyć, że kilka lat po rewelacjach Panama Papers, które miały wstrząsnąć światem i naświetlić lepiej problem prania pieniędzy w rajach podatkowych, polskie państwo wciąż nie zauważa problemu prania pieniędzy w TVN? Jak można być aż tak ślepym? To, że rządzący Polską nagminnie zamykają oczy na skandal TVN ITI FOZZ może być wytłumaczone tylko tym, że albo sami są trzymani w ryzach przez teczki, albo cały rząd trzymany jest w ryzach przez służby obcych państw. Nie wiadomo, które wytłumaczenie jest bardziej przerażające.